ENSEMBLE PHENJORIPE


Kultura tańca, jako dialog kulturowy – to motto przyświecające Projektowi ROMANY DANCE SCHOOL. Co rocznie przyciąga z całego świata wielbicielki tradycji romskiej– zachwycone warsztatami kultury i tańca organizowanymi w Berlinie.

 

Tu również zrodził się pomysł na stworzenie zespołu PHENJORIPE - w którym nauczyciele, studenci, specjaliści i pasjonaci, Romowie i inni, gwiazdy i gwiazdeczki wspólnie celebrują sztukę, taniec, śpiew i poezję Romów!

 

Mamy przyjemność przedstawić Państwu profesjonalnych artystów. Gwiazdę wywodzącą się z polskiej Romy - Patrycję Siwak – wokalistkę i tancerkę tańca cygańskiego; Sabuhę Shahnaz - fantastyczną tancerkę romskiego tańca tureckiego, która współpracuje z wielkim André Heller Show "Magneten"; wspaniałą tancerkę z Portugalii - Monicę Roncon, polską wokalistkę polskiej Romy Arankę Strauss oraz wielu innych, którzy spotkali się w Romany Dance School Project.

 

Oferujemy Państwu program artystyczny dostosowany do okazji i zamówienia. Show w składzie minimum czterech artystów, składające się z tańców solowych i grupowych, śpiewu i poezji.

 

Nasze artystki przyjadą do Państwa z ich ojczystych krajów! Różnorodność ich pasji oferuje również występy poza tematem RomaArt – jak ekspresyjny taniec teatralny, orientalny, jazzowy i Brasilianstil ...

 

We are PHENJORIPE!